- REZERVUOTOS KELIO PLYTOS
- LAISVOS KELIO PLYTOS
100%
100%
9 - OJI SEKCIJA
10 - OJI SEKCIJA
Pasisakymai

Dr. Romas Pakalnis, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys
Lietuvoje šiandien būna visaip – kai kur vienybės yra, kai kur nėra. Ir ta vienybė dabar mažesnė nei prieš dvidešimt, dvidešimt vienerius metus.

Visos dingusios ir su klaidomis plytos yra pergamintos ir iš naujo ir įmūrytos į skulptūrą. Dėkojame visiems prisidėjusiems.

Apie autorių

Tadas Gutauskas – skulptorius, tapytojas, gimęs Vilniuje 1970 metais.

T.Gutauskas skulptūrą studijavo Vilniaus dailės akademijoje ir 1995-aisiais įgijo magistro laipsnį. Vėliau stažavosi Zalcburge, Stokholme, Reikjavike.

Autorius rengia personalines kūrybos parodas ir dalyvauja grupinėse parodose. Taip pat organizuoja ir dalyvauja pleneruose, mugėse, simpoziumuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Yra aktyvus įvairių organizacijų narys – Vilniaus nepriklausomų meno galerijų asociacijos valdybos, Lietuvos dailininkų sąjungos, Vilniaus Rotary klubo „Perkūnas".

Žymiausi menininko darbai – Lietuvos tūkstantmečio monumentas „Vienybės medis" sostinės Vingio parke, skulptūra „Lietuvos krepšiniui", iškilusi prie „Siemens" arenos Vilniuje. Už pastarąją T.Gutauskui 2007 metais buvo įteiktas Didžiojo kunigaikščio Gedimino 1-ojo laipsnio apdovanojimas, o 2009 m. už visuomenės įtraukimą į kūrybos procesą projekte „Vienybės medis" jis apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle.

Atidengiant „Vienybės medį" skulptūros autorius sakė: „Turime palaikyti vieni kitus... Arba būsime vieningi ir kažką pasieksime, arba subyrėsime, žlugsime, pasiduosime, supirks mus po gabalėlį. Tik vieninga tauta gali būti stipri."

Šias idėjas tęsia ir naujausiuose savo darbuose.Plytų paieška


Pagal Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymą, Plytų turėtojų sąrašo duomenys viešai neskelbiami. Pasinaudokite paieškos forma jei norite surasti savo plytą >>
© 2010 m. Visos teisės saugomos.
Svetainę sukūrė: creation.lt