- REZERVUOTOS KELIO PLYTOS
- LAISVOS KELIO PLYTOS
100%
100%
9 - OJI SEKCIJA
10 - OJI SEKCIJA
Pasisakymai
Audrius Siaurusevičius, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinis direktorius
Nemanau, kad dabar lietuviai yra labai vieningi, nėra poreikio vienybei. Tačiau, jei tas poreikis atsirastų, tai būtų dviejų dienų klausimas. Ar yra koks nors dalykas, vienijantis ar galintis suvienyti tautą? Tas dalykas ir yra Lietuva, jau kelis šimtus metų. Kito nėra.

Visos dingusios ir su klaidomis plytos yra pergamintos ir iš naujo ir įmūrytos į skulptūrą. Dėkojame visiems prisidėjusiems.

Skulptūros „Laisvės kelias“ iniciatyvinė grupė

2010-05-21

Būname ir galime būti vieningi

Dr. Rimvydas Jasinavičius, Mykolo Romerio universiteto profesorius, Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacijos prezidentas
Lietuviai apskritai yra vieninga tauta, tačiau tas vieningumas pasireiškia kritiniais atvejais. O dabar niekas negalvoja, kad yra kritinis atvejis, todėl ir esame nelabai vieningi.

Visada tautą suvienija išorės pavojus – tai dėsnis. Jei šiandien susidarytų tokia padėtis, gana greitai būtų galima visus suvienyti, sutelkti. Kai sprendžiamos vietinės problemos, nuomonės išsiskiria, ir tai negali tapti vienijančiu pradu.

Tado Gutausko projektą „Laisvės kelias“ vertinu teigiamai. Tai tam tikras istorinis paminklas, užfiksuojantis istorinį mūsų vieningumą, kai tautą vienijo siekis atkurti Nepriklausomybę. Viena vertus, tada prieš akis buvo okupantas, todėl reikėjo susivienyti. Kita vertus, visiems buvo netikėtas Ribentropo-Molotovo pakto, protokolų paviešinimas, paneigiantis mitą, kad liaudis neva pati pasirinko būti Sovietų Sąjungos dalimi.

Nemanau, kad „Laisvės kelio“ projektas gali sužadinti tautos pilietiškumą, tačiau gali sužadinti nostalgiją, priminti, kad kritiniais momentais būname ir galime būti vieningi.

Plytų paieška


Pagal Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymą, Plytų turėtojų sąrašo duomenys viešai neskelbiami. Pasinaudokite paieškos forma jei norite surasti savo plytą >>
© 2010 m. Visos teisės saugomos.
Svetainę sukūrė: creation.lt