- REZERVUOTOS KELIO PLYTOS
- LAISVOS KELIO PLYTOS
100%
100%
9 - OJI SEKCIJA
10 - OJI SEKCIJA
Pasisakymai

Dr. Romas Pakalnis, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys
Lietuvoje šiandien būna visaip – kai kur vienybės yra, kai kur nėra. Ir ta vienybė dabar mažesnė nei prieš dvidešimt, dvidešimt vienerius metus.

Visos dingusios ir su klaidomis plytos yra pergamintos ir iš naujo ir įmūrytos į skulptūrą. Dėkojame visiems prisidėjusiems.

Įgyvendinti projektai

„Vienybės medis” – Lietuvos tūkstantmečio monumentas

Mūsų laikais turbūt kaip niekada lietuviai yra išsiblaškę po visą pasaulį.Vieni svetur ieško lengvesnės duonos, kiti, užmiršę savo šaknis ir patriotiškumą, pasiryžę gyventi bet kurioje pasaulio valstybėje, tik ne Lietuvoje.

Todėl manėme būtų prasminga sukurti pasaulio lietuvių vienybės simbolį, parodantį mūsų visų siekį būti kartu, gyventi ir dirbti dėl Lietuvos.

Ilgai galvojome, koks turėtų būti šio monumento motyvas. Suprantamas tiek senajai kartai, tiek jaunimui, keliantis pasididžiavimą, persmelktas tautiškumu, tačiau tuo pat metu modernus, juk sukurtas 21-ame amžiuje. Išminties ieškojome autentiškoje mūsų liaudies kultūroje, kuri, pradedant monodinėmis dainomis ar sutartinėmis, baigiant liaudies medžio skulptūra ar tautiniais drabužiais, yra verta pačių skambiausių epitetų.

Monumento ”Vienybės medis” Lietuvoje motyvu matėme vienintelį simbolį – Gyvybės medį. Simbolinis Gyvybės medis ir turėtų tapti ta vieta, kurią kiekvienas pasaulio lietuvis privalėtų aplankyti.

Pati skulptūra maždaug 9 metrų aukščio, iškalta iš akmens: viena jos pusė atkartoja autentiškos verpstės vaizdą, o antroji, tarytum šių dienų atspindys, ornamentuota verpsčių dekoravimo principu, tačiau atspindi aktualią Lietuvos tūkstantmečio paminėjimui informaciją. Saulę primenančio apskritimo centre iškalti reljefiniai įrašai su iškiliausiomis Lietuvos tūkstantmečio asmenybėmis.

Šios skulptūros vieta – tai Vingio parkas Vilniuje, kuriame daugelį metų mus vienijo Pasaulio lietuvių dainų šventės, vyko svarbiausi Sąjūdžio mitingai.

Skulptorius Tadas Gutauskas, architektas Rolandas PalekasPlytų paieška


Pagal Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymą, Plytų turėtojų sąrašo duomenys viešai neskelbiami. Pasinaudokite paieškos forma jei norite surasti savo plytą >>
© 2010 m. Visos teisės saugomos.
Svetainę sukūrė: creation.lt