- REZERVUOTOS KELIO PLYTOS
- LAISVOS KELIO PLYTOS
100%
100%
9 - OJI SEKCIJA
10 - OJI SEKCIJA
Pasisakymai

Algirdas Kaušpėdas, architektas, dainininkas, grupės „Antis" lyderis
Vienybės klausimas yra pakankamai sudėtingas. Vieningi žmonės būna totalitarinio režimo laikais, nes visus juos, pavyzdžiui, suvienija kokia nors Stalino idėja. Demokratinėje valstybėje žmonės turi turėti skirtingas nuomones ir tos skirtingos nuomonės turi būti gerbiamos. Tai, kas buvo prieš 20 metų Lietuvoje buvo vienybė, bet jos negalima lyginti su dabartine Lietuva, kurioje yra daug nuomonių ir visos jos teisios.

Visos dingusios ir su klaidomis plytos yra pergamintos ir iš naujo ir įmūrytos į skulptūrą. Dėkojame visiems prisidėjusiems.

Skulptūros „Laisvės kelias“ iniciatyvinė grupė

2010-06-01

Mes išlikome – esame to verti

Tadas Gutauskas, skulptorius, idėjos „Laisvės kelias“ autorius
Visais svarbiausias Lietuvos gyvavimo momentais buvome vieningi. Žinoma, po kiekvienos revoliucijos ateina laikas ramiai dirbti, auginti vaikus, spręsti kasdienes problemas. Svarbiausi žmogaus egzistenciniai klausimai ir valstybės problemos paskęsta menkų buitinių smulkmenų jūroje. Tačiau neabejoju – jei vėl iškiltų pavojus mūsų laisvei, susiburtume į vieną.

Mus vienijantis veiksnys visada buvo aiškus – apginti savo šalį ir žmones. Kovoje už laisvę daugybę kartų esame įveikę daug galingesnį priešą, sugebėdavome susivienyti. Jei reikėdavo, sudėdavome didžiules aukas ant Laisvės aukuro. Prisiminkime Pilėnų gynėjus, Saulės ir Žalgirio mūšius, sukilimus prieš caro valdžią, vėliau mūsų knygnešių nepailstamą kovą už kalbą ir raštą, kovas už Vilnių, išlikimą tremtyje, pokario partizanų kovas prieš daugybę kartų stipresnį okupantą, Dainuojančios revoliucijos laikus, Sąjūdį ir Baltijos kelią...

Taip – mes išlikome. Vadinasi, ESAME TO VERTI.

„Laisvės kelio“ idėja man kilo matant žmonių nusivylimą šiandiena. Tačiau žmonės skaudžiai klysta manydami, kad dėl visko kalti tik politikai. Juk jie tėra mūsų visuomenės veidrodis, dalis mūsų. Ne vienas aršiai kritikuojantis valdžią, į ją patekęs, elgtųsi lygiai taip pat... Išsikapstyti iš nelengvos situacijos galime tik mes patys, tačiau ne bėgdami nuo problemų, ne ieškodami lengvesnės duonos svetur, o visi kartu jas spręsdami.

„Laisvės kelias“ – tai visų mūsų vertybių ir pilietiškumo išbandymas. Šį simbolį galime sukurti tik visi kartu, po mažą gabalėlį savęs įmūrydami į LAISVĖS, MEILĖS IR VIENYBĖS SIMBOLĮ.

Tikiu, kad žmonės atsilieps į mūsų kvietimą ir visi kartu parodysime sau ir kitiems, kaip tikime bendra ateitimi.

Plytų paieška


Pagal Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymą, Plytų turėtojų sąrašo duomenys viešai neskelbiami. Pasinaudokite paieškos forma jei norite surasti savo plytą >>
© 2010 m. Visos teisės saugomos.
Svetainę sukūrė: creation.lt