- REZERVUOTOS KELIO PLYTOS
- LAISVOS KELIO PLYTOS
100%
100%
9 - OJI SEKCIJA
10 - OJI SEKCIJA
Pasisakymai
Audrius Siaurusevičius, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinis direktorius
Nemanau, kad dabar lietuviai yra labai vieningi, nėra poreikio vienybei. Tačiau, jei tas poreikis atsirastų, tai būtų dviejų dienų klausimas. Ar yra koks nors dalykas, vienijantis ar galintis suvienyti tautą? Tas dalykas ir yra Lietuva, jau kelis šimtus metų. Kito nėra.

Visos dingusios ir su klaidomis plytos yra pergamintos ir iš naujo ir įmūrytos į skulptūrą. Dėkojame visiems prisidėjusiems.

Skulptūros „Laisvės kelias“ iniciatyvinė grupė

2010-06-01

Mes išlikome – esame to verti

Tadas Gutauskas, skulptorius, idėjos „Laisvės kelias“ autorius
Visais svarbiausias Lietuvos gyvavimo momentais buvome vieningi. Žinoma, po kiekvienos revoliucijos ateina laikas ramiai dirbti, auginti vaikus, spręsti kasdienes problemas. Svarbiausi žmogaus egzistenciniai klausimai ir valstybės problemos paskęsta menkų buitinių smulkmenų jūroje. Tačiau neabejoju – jei vėl iškiltų pavojus mūsų laisvei, susiburtume į vieną.

Mus vienijantis veiksnys visada buvo aiškus – apginti savo šalį ir žmones. Kovoje už laisvę daugybę kartų esame įveikę daug galingesnį priešą, sugebėdavome susivienyti. Jei reikėdavo, sudėdavome didžiules aukas ant Laisvės aukuro. Prisiminkime Pilėnų gynėjus, Saulės ir Žalgirio mūšius, sukilimus prieš caro valdžią, vėliau mūsų knygnešių nepailstamą kovą už kalbą ir raštą, kovas už Vilnių, išlikimą tremtyje, pokario partizanų kovas prieš daugybę kartų stipresnį okupantą, Dainuojančios revoliucijos laikus, Sąjūdį ir Baltijos kelią...

Taip – mes išlikome. Vadinasi, ESAME TO VERTI.

„Laisvės kelio“ idėja man kilo matant žmonių nusivylimą šiandiena. Tačiau žmonės skaudžiai klysta manydami, kad dėl visko kalti tik politikai. Juk jie tėra mūsų visuomenės veidrodis, dalis mūsų. Ne vienas aršiai kritikuojantis valdžią, į ją patekęs, elgtųsi lygiai taip pat... Išsikapstyti iš nelengvos situacijos galime tik mes patys, tačiau ne bėgdami nuo problemų, ne ieškodami lengvesnės duonos svetur, o visi kartu jas spręsdami.

„Laisvės kelias“ – tai visų mūsų vertybių ir pilietiškumo išbandymas. Šį simbolį galime sukurti tik visi kartu, po mažą gabalėlį savęs įmūrydami į LAISVĖS, MEILĖS IR VIENYBĖS SIMBOLĮ.

Tikiu, kad žmonės atsilieps į mūsų kvietimą ir visi kartu parodysime sau ir kitiems, kaip tikime bendra ateitimi.

Plytų paieška


Pagal Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymą, Plytų turėtojų sąrašo duomenys viešai neskelbiami. Pasinaudokite paieškos forma jei norite surasti savo plytą >>
© 2010 m. Visos teisės saugomos.
Svetainę sukūrė: creation.lt