- REZERVUOTOS KELIO PLYTOS
- LAISVOS KELIO PLYTOS
100%
100%
9 - OJI SEKCIJA
10 - OJI SEKCIJA
Pasisakymai

Tadas Gutauskas, skulptorius, idėjos „Laisvės kelias“ autorius
Visais svarbiausias Lietuvos gyvavimo momentais buvome vieningi. Žinoma, po kiekvienos revoliucijos ateina laikas ramiai dirbti, auginti vaikus, spręsti kasdienes problemas. Svarbiausi žmogaus egzistenciniai klausimai ir valstybės problemos paskęsta menkų buitinių smulkmenų jūroje. Tačiau neabejoju – jei vėl iškiltų pavojus mūsų laisvei, susiburtume į vieną.

Visos dingusios ir su klaidomis plytos yra pergamintos ir iš naujo ir įmūrytos į skulptūrą. Dėkojame visiems prisidėjusiems.

Informacija spaudai

2010-07-15

Karščiai ilgina „Laisvės kelią“

Vilnius, 2010 m. liepos 15 d. – Dėl Lietuvą užplūdusių karščių Vilniuje statoma skulptūra „Laisvės kelias“ bus ilgesnė nei tikėtasi. Iš pradžių buvo numatyta, kad prie visuomeninio projekto „Laisvės kelias“ prisidėti bus galima iki liepos vidurio, bet dabar šis laikas pratęstas iki liepos 28 dienos.

„Pagrindinė priežastis, leidžianti pagaminti tokias pat kokybiškas plytas per trumpesnį laiką, yra Lietuvą užplūdę sausi ir karšti orai. Tokiu oru plytos lauke išdžiūna bene dukart greičiau. Be to, norėdami suspėti pagaminti daugiau plytų, mes įsigijome antrą krosnį ir viską darome greičiau“, – teigia „Laisvės kelio” plytų gamintojas iš Varėnos rajono Gintaras Knieža.

Pasak jo, plytos rankiniu būdu gaminamos iš specialiai paruošto molio pagal protėvių patikrintas technologijas, pastatai iš tokių plytų atlaiko šimtmečius.

Praėjusios savaitės pabaigoje, Vilniuje esančioje „Markučių" gamykloje išlietos pirmosios betoninės bloko  plokštės su žmonių siluetų ertmėmis. Skulptūros konstrukcijos statybos darbai pradėti prieš kelias savaites. Parengus konstrukciją bus pradedamos mūryti Lietuvos ir užsienio gyventojų paaukotos plytos. Jose įspaudžiami kiekvieno asmens ar šeimos, prisidėjusios prie „Laisvės kelio“, vardas ir pavardė ar šeimos pavardė. Kiek žmonių prisidės prie „Laisvės kelio“, tokio ilgio ir bus gyvą žmonių grandinę simbolizuojanti skulptūra.

Prie projekto daugiausiai prisidėjo Lietuvos gyventojai, tačiau parama „Laisvės kelią“ pasiekė ir iš valstybių, kuriose yra daug išeivių iš Lietuvos, ar net tokių tolimų ir egzotiškų šalių, kaip Naujoji Zelandija, Kinija, Bolivija, Jungtiniai Arabų Emyratai. Įsigyti vardines plytas galima projekto tinklalapyje (www.laisveskelias.lt) ir Lietuvos paštuose.

„Laisvės kelias“ – tai kovos už nepriklausomybę atminimas ir laisvės bei piliečių iniciatyva kuriamas vienybės simbolis ateities kartoms. Tai – raginimas nepamiršti vienybės idėjų, padėjusių Lietuvai išsikovoti laisvę. Idėjos autorius yra žinomas skulptorius Tadas Gutauskas, tačiau prie projekto taip pat prisidėjo daug žinomų ir Lietuvai nusipelniusių žmonių.

Projektas „Laisvės kelias“ yra įtrauktas į Lietuvos valstybės atkūrimo paminėjimo remtinų renginių planą, projektui patronažą suteikė Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija. „Laisvės kelią“ planuojama atidengti šių metų rugpjūčio 23 dieną minint Baltijos kelio 21-ąsias metines.

Daugiau informacijos

Gintautas Dulskas
g.dulskas@mirp.lt
+370 650 40002

Plytų paieška


Pagal Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymą, Plytų turėtojų sąrašo duomenys viešai neskelbiami. Pasinaudokite paieškos forma jei norite surasti savo plytą >>
© 2010 m. Visos teisės saugomos.
Svetainę sukūrė: creation.lt